Close

Jak jsem fotografovala pro zahradnickou firmu

Zahrada.

Na jaře se na mě obrátil pan Pavel z firmy Zahradnický servis. Pro prezentaci na nové webové stránky potřebovali fotografie zahrad, jezírek, oplocení a zámkové dlažby, které v uplynulých měsících realizovali. Zajímavá vás, jak se fotí zahrady? Zjistěte, jaký byl postup fotografování a co bylo důležité. Více v článku.

Pan Pavel mě nejprve požádal o optimalizaci fotografií, které byly na starých webových stránkách. Snímky, které byly použitelné, jsem upravila a zmenšila na velikost vhodnou pro web.

Většina fotografií bohužel nebyla pro kvalitní prezentaci firmy ideální. Snímky byly přeexponované nebo naopak tmavé, s mdlými barvami a nezajímavou kompozicí. U snímků s budovami se kácely svislice. Pavlovi jsem doporučila vytvořit fotografie nové, které budou přesně pasovat pro daný účel. „Plácli“ jsme si a já se pustila do práce.

Jak fotografování zahrad probíhalo? Důležité bylo „světlo“

Většina zahrad byla u rodinných domů, takže jsem se musela nejdříve domluvit s majiteli pozemků a zjistit, zda s fotografováním souhlasí.

Dále bylo nutné zjistit pohyb slunce v konkrétní lokalitě – zda je zahrada nasvícená ranním nebo podvečerním sluncem. Na to používám webovou aplikaci Suncalc. Zjištěné údaje jsem si ověřila s majiteli pozemků.

U pořizování snímků zahrad je důležité „světlo“. Plánovala jsem fotografovat ráno nebo v podvečer během takzvané zlaté hodiny. Proto bylo někdy těžké sladit časový plán majitelů s předpovědí počasí.

Během zlaté hodiny je světlo měkké a bez ostrých stínů, zeleň tak mnohem lépe vynikne. Myslím však během začátku zlaté hodiny, doba těsně před západem slunce už úplně vhodná není, protože je světlo až příliš „žluté“.

Samozřejmostí je použití polarizačního filtru pro eliminaci odlesků a větší sytost barev.

U větších zakázek občas spolupracuji s kolegou z Piny.cz, takže jsme vše zvládli v termínu.

Focení jsem si užila, jelikož mým velkým koníčkem je fotografování krajiny. Klient byl z fotografií nadšený. Na jeho přání jsem potom snímky umístila na nové webové stránky Zahradnický servis do fotogalerie a konkrétních kategorií nabízených služeb.

Provozujete služby, podnikáte? Vyfotím vám to. Kontaktuje mě.

Sledujte mě i na Facebooku.

A teď si už prohlédněte fotografie.

Fotografování zahrad pro zahradnickou firmu.

Fotografování zahrad pro zahradnickou firmu.

 

Fotografování zahrad pro zahradnickou firmu.

Fotografování zahrad pro zahradnickou firmu.