Close

Můj příběh

Každý člověk na světě má svůj příběh. Jaký je ten můj?

2002 – Kupuji svůj první fotoaparát

Už od mala jsem se ráda dívala na fotografie. Moje fotografická vášeň začala přibližně v roce 2002 zakoupením vlastního analogového fotoaparátu. Nejvíce jsem fotografovala na dovolených, výletech a rodinných oslavách. Za hledáčkem jsem našla svůj svět.

2012 – Vstupuji do fotoklubu

O deset let později si pořizuji první digitální zrcadlovku a vstupuji do turnovského fotoklubu fotopixla. Díky členům dostávám konstruktivní kritiku na své fotografie. Jak by jinak člověk viděl svoje chyby? Učím se od zkušených a posouvám se rychlým krokem vpřed.

Fotografuji hlavně krajinu v Českém ráji. Ale pořád je, co se učit. Jsem stále na začátku.

2013 – Zakládám Fotocestu

Píše se zima roku 2013 a rodí se nápad. Co kdybych založila vlastní webové stránky o fotografování? Ve svém okolí totiž vidím spoustu lidí, kteří mají drahý fotoaparát, ale naplno nevyužívají jeho funkce. Ráda bych jim pomohla v jejich začátcích a zároveň tak budu mít možnost sdílet své snímky.

Je rozhodnuto. Zakládám Fotocestu a píši svůj první e-book o fotografování pro začátečníky.

Tím odstartovala má opravdová foto cesta. Fotím, bloguji a dělím se o své zkušenosti. Nezapomínám se však stále zajímat o teorii a postupy, které ještě tolik neznám. Zaměřuji se také na fotobanky a produktovou fotografii.

2014 – První foto zakázky

Dostávám svou první zakázku – fotografování autorské keramiky. Mám štěstí a na tuto práci navazuje další zakázka. Fotím exteriéry apartmánů a chatek v přírodě pod Troskami a dostávám svůj první honorář. To mě motivuje na sobě pracovat dál.

Nedaleko mého bydliště se otevírá nové bistro. Fotografuji jeho moderní interiéry.

S přítelem, také fotografem, vyrážíme do italských Benátek. Začínám zde psát druhý e-book o focení na cestách 18 návodů pro skvělé fotografie z cest. Benátská laguna nás okouzlila natolik, že se tam ještě několikrát během dalších let vracíme.

Můj koníček – fotografování – se proměňuje ve vedlejší příjem.

2015 – Fotografování interiérů, cesty po benátské laguně

V tomto roce v Benátkách pořádáme foto expedici zaměřenou na fotografování Benátského karnevalu. Pestrost masek je úžasná.

Rozšiřuji si obzory a zaměřuji se na fotografování interiérů. Učím se nové techniky, pročítám časopisy, knihy a tuzemské i zahraniční webové stránky.

Brzy na to získávám několik zakázek pro dokumentování interiérů a exteriérů, z nichž jednu odjíždím realizovat do horské přírody Jeseníků.

Koncem roku píši další foto e-book s názvem Jak fotografovat v zimě.

2016 – Písečné duny Kanárských ostrovů, fotokurzy

S přítelem vyrážíme na další foto expedici, tentokrát na Kanárské ostrovy, kde fotografujeme čisté linie písečných dun Atlantiku.

Během roku se věnuji fotografování květin a tvořím další e-book Jak fotografovat květiny i bez makroobjektivu.

Pro fanoušky Fotocesty, ale i další zájemce, začínáme pořádat fotografické kurzy v Českém ráji.

2017 – Fotocesta, Piny

„Zatahuji brzdu“ a ujasňuji si, jakým směrem se ve fotografii vydám dál. Mám jasno. Blogování, tvorba vzdělávacích produktů, krajinářská a cestovatelská fotografie, lektorování, fotografie pro klienty mě naplňuje nejvíce.

Fotografií se začínám živit naplno. Celý rok se věnuji přípravě ebooku Komponujte fotky lépe a vynikněte v davu. S kolegou Mariánem Kábele spolupořádám fotokurzy v Praze a Českém ráji. Začátečníkům i mírně pokročilým předávám své zkušenosti.

2018, 2019 – Fotografování interiérů, exteriérů a výrobků

Ve spolupráci s kolegou, fotografem Mariánem, fotografuji interiéry a exteriéry restaurace, penzionu a wellness v Českém ráji. Občasně pracuji na snímcích pro klienta prodávající neodymové magnety. Fotím zahrady pro zahradnickou firmu, domácí džemy a sirupy pro e-shop, panenský olivový olej z Řecka, vázané kytice ze sezónních květin, medové produkty od místní včelařky, ale i další produkty.

V roce 2018 zakládám můj osobní foto web, kde právě čtete tato slova.

Na podzim roku 2018 dokončuji další ebook, tentokrát o podzimním fotografování pro začátečníky Jak fotit barvy i mlhy podzimu

Od podzimu roku 2019 jsem na mateřské dovolené. Naplno se věnuji malému synkovi.

2021 – Zapojuji se do pracovního procesu

Fotografuji šperky, křupavý hrášek Herášek, výukové karty pro děti a dospělé Příroda do kapsy, tvořím fotky pro titulní stranu tvořivého časopisu Amos. Dále pracuji na fotografiích minerálů a výrobků z nich od Krása kamenů a přírodní kosmetiky ze smrkové pryskyřice pro Smolenka.

2022 – Další zakázky

Pro stálého klienta fotím neodymové magnety a jejich využití v běžném životě. Dále dárkové balíčky domácích džemů, sirupů od Vesnické dobroty, vytvářím snímky pro pražírnu kávy Hofr a fotografie kojeneckého oblečení z bio bavlny od Stay little.

2023 – Fotografování pozastavuji

Ačkoliv mě to mrzí, jsem nucena fotografování na nějaký čas opustit. Přišla jsem o prostory, kde jsem měla ateliér a pronájmy komerčních prostor jsou v tuto chvíli příliš nákladné.